Close

ABSOLÚTNY VÝKON

Type R prináša vzrušujúci motor 2,0 VTEC TURBO, možnosť výberu z troch režimov jazdy a jedinečný pohon. To všetko navzájom spolupracuje s pokročilým systémom odpruženia a prináša vzrušujúci výkon.

Počúvajte ten rev

Agresívny výkon

320 koní

Krátke prevodové stupne

6-stupňová prevodovka s technológiou Rev Match

Posunúť

Zažite tú silu

Type R reaguje na vodiča ihneď a bez váhania.

Jeho srdcom je 2-litrový motor s technológiou VTEC TURBO, ktorý má charakteru na rozdávanie. Je surový, je výkonný. Silu 320 koní (krútiaci moment 400 Nm) vám prinesie obrovskú dávku adrenalínu, už len keď budete počuť ohromný rev trojitého výfuku. 

Absolútna kontrola

V závislosti od vašej voľby môže byť Type R skrotený alebo nespútaný. Každý zvolený jazdný režim neustále analyzuje rýchlosť, náklon a preťaženie v rôznych podmienkach na vozovke alebo trati a následne upraví nastavenie odpruženia, riadenie, charakteristiky radenia a reakciu plynového pedála.

Predný trojštvrťový pohľad na model Honda Civic Type R na pretekárskej dráhe.

Monštrum cerí zuby

Ostrejšie radenie až po najvyšší stupeň – a znova naspäť.

Nová šesťstupňová manuálna prevodovka modelu Civic Type R nám umožnila priniesť vám doposiaľ najenergickejšie zrýchlenie. Toto auto ovládne vaše emócie a už vás nepustí.

Rýchle radenie

Vďaka novému systému riadenia synchronizácie otáčok bude každá zmena prevodového stupňa hračkou. Funguje progresívne vo všetkých jazdných režimoch a umožňuje plynulé zmeny prevodov bez akéhokoľvek nepríjemného trhania pri radení – tak ako profesionáli.

Nekompromisné tempo

Výsledkom kombinácie úplne novej prevodovky a turbom prepĺňaného motora je zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5,7 sekundy. Vychutnajte si to!

Zadný trojštvrťový pohľad na model Honda Civic Type R v tuneli.

Ak chcete s pedálmi narábať ako za starých čias spôsobom „heel-toe“, systém Rev Match môžete vypnúť.

Priblížený pohľad na radiacu páka z kovovej zliatiny vozidla Honda Civic Type R.

Prevodovka so synchronizáciou otáčok vďaka systému Rev Match vám poskytne rýchle radenie vo všetkých troch jazdných režimoch.

Perfektné ovládanie

Model Type R má tuhší podvozok a úplne nový systém odpruženia.

Predný trojštvrťový pohľad na model Honda Civic Type R na pretekárskej dráhe.

Hlavné testovanie modelu Type R sa odohralo na slávnom okruhu Nürburgring.

Torzná tuhosť modelu Type R bola zvýšená o 38 % pre ešte lepší výkon na okruhu alebo ceste. Vďaka výbornej spätnej väzbe modelu Type R môžete jazdiť vždy s maximálnou dôverou.

Vozidlo vyladené na pretekanie

Inovovaný systém odpruženia prednej nápravy MacPherson modelu Civic Type R využíva unikátnu technológiu na elimináciu síl do riadenia najmä pri akcelerácii a tým zlepšuje riadenie. Toto vozidlo doslova sedí na ceste a neprotestuje, keď od neho chcete viac výkonu.

Budete jeho súčasťou

Na zadnej náprave bolo použité nezávislé zavesenie kolies Multi-Link s vysokoiu tuhosťou ramien. Kombinácia týchto vlastností prináša neuveriteľne sebavedomé jazdné vlastnosti.

Pohľad zhora na model Honda Civic Type R na pretekárskej dráhe.
Predný pohľad na model Honda Civic Type R na pretekárskej dráhe.

Tesne popri okraji a plnou rýchlosťou von – Type R si drží líniu pri rýchlych prejazdoch zákrutami.

Ďalšie zmysly

Civic Type R využíva pokročilé bezpečnostné funkcie navrhnuté na zaistenie bezpečnosti vás aj vašich spolucestujúcich.

Zadný trojštvrťový pohľad na model Honda Civic Type R v tmavom štúdiu so zapnutými prednými svetlometmi a zadnými svetlami.

Systém pre zmiernenie následkov nehody

V prípade rizika zrážky s vozidlom alebo chodcom vás táto funkcia upozorní na nebezpečenstvo a zároveň zníži rýchlosť jazdy tak, aby sa minimalizovala závažnosť prípadného nárazu.

Systém pre udržovanie v jazdnom pruhu

Tento systém pomáha udržiavať vozidlo v strede jazdného pruhu a riadenie si tak vyžaduje menej úsilia. Vďaka tomu je jazda (najmä na diaľnici) oveľa príjemnejšia.

Systém rozpoznávania dopravných značiek

Systém rozpoznávania dopravných značiek dokáže identifikovať dopravné značky a zobrazí ich na displeji vozidla. Naraz sa môžu zobraziť dve značky.

Inteligentný obmedzovač rýchlosti

Dômyselne kombinuje nastaviteľný obmedzovač rýchlosti so systémom rozpoznávania dopravných značiek. Automaticky nastaví rýchlosť zistenú systémom rozpoznávania dopravných značiek.

Späť na hlavnú stránku
Honda

Loading